Skip to content

STEM ugdymas

Kodėl reikalingas STEM ugdymas ir kokia jo vertė?

STEM ugdymas – integralus, į kompleksišką tikrovės reiškinių pažinimą, pritaikymą ir problemų sprendimą kreipiantis mokinių gebėjimų ugdymas gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos (STEM, angl. science, technology, engineering, maths) kontekste.

Mokslo, technologijų, inžinerijos ir matematikos specialistų trūkumas šiuo metu yra opi problema ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. STEM ugdymas akcentuoja ateities kartų pasirengimą sėkmingai siekti karjeros bet kurioje mokslų ar pramonės srityje. STEM ugdymo metu vaikai gauna vertingus įgūdžius, leisiančius jiems būti sėkmingiems savo pasirinktame kelyje.

STEM_illustration
girl-holding-stethoscope-web-1024x683

STEM įgūdžiai

STEM pagrįstas ugdymas lavina vaikus daugiau nei vien gamtos ir matematikos sampratų. Dėmesys praktiniams užsiėmimams, naudojant realaus pasaulio pavyzdžius padeda ugdyti įvairius gebėjimus, įskaitant kūrybiškumą ir XXI amžiaus įgūdžius. Tai apima žiniasklaidos ir technologijų raštingumą, produktyvumą, socialinius įgūdžius, bendravimą, lankstumą ir iniciatyvumą. Kiti įgūdžiai - problemų sprendimas, kritinis mąstymas, kūrybiškumas, smalsumas, sprendimų priėmimas, vadovavimas, verslumas, nesėkmių pripažinimas ir dar daugiau. Nesvarbu kokioje srityje vaikai rinksis savo būsimą karjerą, šie įgūdžiai labai praverčia.

Inovacijų svarba

Gebėjimas kritiškai mąstyti ir mesti iššūkį standartams yra bet kokių išradimų ir naujovių pagrindas. Būtent inovacijos yra ekonomikos augimo dalis. Naujai ir kritiųkai mąstantys žmonės yra tie, kurie gali pakeisti pasaulį. Būtent mokslininkai ir išradėjai padarė mūsų pasaulį tokį, kokį jį pažįstame šiandieną.

Kaip paruošti ateities kartas tapti išradėjais?

Pasirengimas tapti rytojaus novatoriais ir išradėjais prasideda dar šiandien - nuo STEM ugdymo programų. Vasaros stovyklos, būreliai ir kūrėjų erdvės suteikia galimybę mokytis ir teikti pirmenybę praktinėms patirtims, pritaikomoms realiame pasaulyje.

Sužinokite daugiau apie STEM ugdymo programas, ir ženkite pirmąjį žingsnį ruošdami vaikus jų gyvenimo sėkmei.

35_2

Skaitykite daugiau:
https://www.invent.org/blog/trends-stem/value-stem-education

lms-exp1
lms-stem1
programs-img1
Translate »