Skip to content

Kultūros pasas

„KULTŪROS PASO" edukacijos

kulturos-pasas-edukacijos

Ar Lietuvių liaudies medicina vis dar aktuali šiais laikais?
1-12 klasės

AR LIETUVIŲ LIAUDIES MEDICINA VIS DAR AKTUALI ŠIAIS LAIKAIS? Liaudies medicina, žinios kurios per ilgą laikotarpį buvo sukauptos ir perduodamos iš kartos į kartą, būtent liaudies medicina atsirado dar pirmykštėje visuomenėje. Lietuvių liaudies medicina yra šalies kultūros dalis, žinių apie Lietuvių liaudies mediciną galima rasti nuo 17 a., jas plačiai aprašė istorikai, etnografai, farmacininkai, gydytojai ir kt. moksliniuose darbuose. Nors Lietuvių liaudies medicinos raida ir bruožai panašūs į kitų tautų liaudies medicinas, tačiau būtent Lietuvių ji yra išlikusi daug gausesnė. Svarbu šias žinias ir toliau perduoti iš kartos į kartą, supažindinti jaunąją kartą su Lietuvos liaudies medicina, taip perduodant kultūros paveldą ir istorijos žinias. Edukacijos metu vaikai susipažins su Lietuvių liaudies medicina, gilins savo žinias ir įsisamonins naujos informacijos. Šios edukacijos pagalba giliau pažins mūsų liaudies mediciną, atliekant kūrybines ir praktines užduotis, dalyvaujant diskusijose ir debatuose.

Medicinos raida: nuo ankstyvaus amžiaus iki dabar
5-12 klasės

Su kiekviena diena technologijos vis žengia pirmyn ir tobulėja, visose srityse, medicinoje ne išimtis. Medicina vis tobulėja ir galime pastebėti labai ryškią medicinos raidą nuo ankstyvaus amžiaus iki dabar. Šiais laikais labai svarbu, supažindinti jaunąją kartą, ne tik su esamais medicinos įrankiais ir gydymo būdais, bet taip pat supažindinti, kaip tie įrankiai pasikeitė, kaip pasikeitė gydymo būdai ir kaip tai padeda mums šiandieniniame pasaulyje. Tai edukacija kurios metu vaikai susipažins su medicinos raida, kaip keitėsi medicinos prietaisai ir įrankiai, tokie kaip stetoskopas, kraujo spaudimo aparatas, refleksų plaktukas ir kt. Vaikai susipažins su gydymo būdais kurie buvo taikyti seniau ir kokie gydymo būdai yra taikomi dabar.

Lietuvių liaudies medicina
1-6 klasės

Edukacinio renginio metu su vaikais diskutuosime apie lietuvių liaudies mediciną, jos istoriją, skirtingus gydymo būdus bei atliksime praktines užduotis. Lietuvių liaudies medicina yra liaudies kultūros dalis, daug lietuvių liaudies medicinos žinių atsispindi papročiuose, patarlėse, priežodžiuose, sakmėse, pasakose. Edukacinis renginys praplės vaikų kultūrinį ir tautinį sąmoningumą kartu lavins vaiko įgūdžius: bendradarbiavimą, komunikaciją, kūrybingumą, kritinį mąstymą, problemų sprendimą. Šiuo renginiu skatinsime vaikus daugiau sužinoti apie lietuvių liaudies mediciną. Tikimės įkvėpti vaikus sveikam gyvenimui ir medicinos karjerai.

Lietuvių liaudies medicina  (nuotolinė paslauga)
1-8 klasės

Nuotolinio edukacinio renginio metu su vaikais diskutuosime apie lietuvių liaudies mediciną, jos istoriją, skirtingus gydymo būdus. Lietuvių liaudies medicina yra liaudies kultūros dalis, daug lietuvių liaudies medicinos žinių atsispindi papročiuose, patarlėse, priežodžiuose, sakmėse, pasakose. Žinių apie lietuvių liaudies mediciną randama nuo 17 a. – istorikų, rašytojų, etnografų, farmacininkų, gydytojų, mokslininkų darbuose. Šiuolaikinės medicinos požiūriu, liaudies medicinoje galima rasti žinių iš daugelio medicinos sričių, botanikos, zoologijos, mineralogijos, farmakologijos ir farmakognozijos, meteorologijos, astronomijos ir kitų mokslų pradmenų. Praktinėje dalyje vaikai dalyvaus virtualioje lietuvių liaudies medicinos "Kahoot" viktorinoje. Edukacinis renginys praplės vaikų kultūrinį ir tautinį sąmoningumą kartu lavins vaiko įgūdžius: bendradarbiavimą, komunikaciją, kūrybingumą, kritinį mąstymą, problemų sprendimą. Šiuo renginiu skatinsime vaikus daugiau sužinoti apie lietuvių liaudies mediciną. Tikimės įkvėpti vaikus sveikam gyvenimui ir medicinos karjerai.

kulturos-pasas
naujienlaiskiui-03
Translate »