Skip to content

S.T.E.A.M. ugdymas

Kodėl reikalingas S.T.E.A.M. ugdymas ir kokia jo vertė?

S.T.E.A.M. arba S.T.E.M. ugdymas

Tai integralus, į kompleksišką tikrovės reiškinių pažinimą, pritaikymą ir problemų sprendimą kreipiantis mokinių gebėjimų ugdymas gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, menų ir matematikos kontekste.

Mokslo, technologijų, inžinerijos ir matematikos specialistų trūkumas šiuo metu yra opi problema ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. STEM ugdymas akcentuoja ateities kartų pasirengimą sėkmingai siekti karjeros bet kurioje mokslų ar pramonės srityje. STEM ugdymo metu vaikai gauna vertingus įgūdžius, leisiančius jiems būti sėkmingiems savo pasirinktame kelyje.

STEM_illustration
homagepage_middle_new-3

Kodėl S.T.E.A.M. edukacija yra svarbi?

S.T.E.A.M. - tai ugdymo metodas ir anglų kalbos akronimas, reiškiantis skirtingas disciplinas arba jų sintezę: angl. Science – mokslas, Technology – technologijos, Engineering – inžinerija, Arts – menai ir kūryba ir Math – matematika. Ši edukacija svarbi kalbant apie vaikų mokymosi procesą dėl kelių priežasčių:

Kūrybiškumo skatinimas.
S.T.E.A.M. edukacija įtraukia meną į mokslo, technologijų, inžinerijos ir matematikos disciplinas, skatinant naujų idėjų generavimą. Požiūris padeda išmokti inovatyviai spręsti problemas, plėtoti mąstymą.

Praktika.
Užsiėmimai skatina praktinį mokymąsi ir aktyvų dalyvavimą. Tai gali būti eksperimentai, projektai, kūrybiniai darbai, praktinė veiklą, kuri leidžia tiesiogiai išbandyti ir patirti mokomąsias temas, geriau įsisavinti mokomąją medžiagą.

Tarpdisciplininė integracija.
Ši edukacija sieja mokslą, technologijas, inžineriją, meną ir matematiką, skatinant sąveiką tarp šių disciplinų. Tai padeda vaikams suprasti, visas sritis galima panaudoti kartu. S.T.E.A.M. edukacija moko integracinio mąstymo ir ryšių suvokimo.

Įgūdžiai.
Visos S.T.E.A.M. sritys yra labai svarbios šiuolaikiniame pasaulyje, kur technologijos ir inovacijos turi vis didesnę įtaką. Ši edukacija padeda vaikams įgyti įgūdžių, kurie bus svarbūs ateityje. Tai gali būti kūrybinis mąstymas, problemų sprendimas, technologijų naudojimas, komandinis darbas, kritinis mąstymas. Įgūdžiai padeda geriau pasirengti ateities darbo rinkai.

Mažoji Medicinos Mokykla savo veikloje remiasi S.T.E.A.M. ugdymu, supažindina su medicinos mokslo pagrindais, mokinius įtraukia linksmi užsiėmimai, rolių žaidimai. Vaikai naudojasi realistiškomis medicinos priemonėmis, o mokytojai kuria nepakartojamą mokymąsi atmosferą.

Inovacijų svarba

Gebėjimas kritiškai mąstyti ir mesti iššūkį standartams yra bet kokių išradimų ir naujovių pagrindas. Būtent inovacijos yra ekonomikos augimo dalis. Naujai ir kritiųkai mąstantys žmonės yra tie, kurie gali pakeisti pasaulį. Būtent mokslininkai ir išradėjai padarė mūsų pasaulį tokį, kokį jį pažįstame šiandieną.

Kaip paruošti ateities kartas tapti išradėjais?

Pasirengimas tapti rytojaus novatoriais ir išradėjais prasideda dar šiandien - nuo STEM ugdymo programų. Vasaros stovyklos, būreliai ir kūrėjų erdvės suteikia galimybę mokytis ir teikti pirmenybę praktinėms patirtims, pritaikomoms realiame pasaulyje.

Sužinokite daugiau apie STEM ugdymo programas, ir ženkite pirmąjį žingsnį ruošdami vaikus jų gyvenimo sėkmei.

35_2
girl-holding-stethoscope-web-1024x683

STEM įgūdžiai

STEM pagrįstas ugdymas lavina vaikus daugiau nei vien gamtos ir matematikos sampratų. Dėmesys praktiniams užsiėmimams, naudojant realaus pasaulio pavyzdžius padeda ugdyti įvairius gebėjimus, įskaitant kūrybiškumą ir XXI amžiaus įgūdžius. Tai apima žiniasklaidos ir technologijų raštingumą, produktyvumą, socialinius įgūdžius, bendravimą, lankstumą ir iniciatyvumą. Kiti įgūdžiai - problemų sprendimas, kritinis mąstymas, kūrybiškumas, smalsumas, sprendimų priėmimas, vadovavimas, verslumas, nesėkmių pripažinimas ir dar daugiau. Nesvarbu kokioje srityje vaikai rinksis savo būsimą karjerą, šie įgūdžiai labai praverčia.

Skaitykite daugiau:
https://www.invent.org/blog/trends-stem/value-stem-education

lms-exp1
lms-stem1
programs-img1
Translate »