Skip to content

Blog’as

Už lango žiema, o dar ir pandemija. Dėl delta ir omikron sparčiai daugėja susirgimų koronaviruso infekcija, todėl nerekomenduojama būriuotis patalpose ypač, jei ten renkasi žmonės, nedėvintys kaukių.
Tačiau tai nereiškia, kad neturėtume švęsti Naujųjų metų juk yra daugybė būdų. Galima rinktis vietas, kurios atsakingai imamasi vykdyti SAM rekomendacijas, svarstyti renginius lauke arba linkti namuose.

SKAITYTI DAUGIAU>>>

Visi „už“ ir „prieš“.
Artėja Kalėdos... dėl pandemijos turbūt didžioji dalis visų dovanų bus perkamos internetu. Bet... kažkiek apsipirkimų vis tiek vyks fizinėse parduotuvėse. Ar vaikai turėtų leistis į tas „Kalėdinių pirkinių keliones“? Ir jei taip – ar ši patirtis gali būti gera?
Visi „už“ ir „prieš“.

SKAITYTI DAUGIAU>>>

Pakalbėkime apie cukruje slypinčius pavojus ir kodėl, pradėjus domėtis sveiku gyvenimo būdu, cukrus staiga ima ir „apkarsta“. Statistika negailestinga - vaikai suvartoja du ar tris kartus daugiau pridėtinio cukraus, nei rekomenduojama. Naujosiose rekomendacijose, skirtose vaikams nuo 2 iki 18 metų, teigiama, kad per parą reikia suvartoti mažiau nei 25 gramus (6 arbatinius šaukštelius) cukraus. Jaunesni nei 2 metų vaikai neturėtų vartoti cukraus iš viso.

SKAITYTI DAUGIAU>>>

Vaikai mokosi įvairiai - vieni labiau mokosi matydami, kiti girdėdami, treti skaitydami, ketvirti darydami. Bet visi ekspertai sutarai, kad svarbiausia suteikti vaikui galimybę... žaisti su kitais vaikais, nes žaidimai – būtent ta veikla, kurios metu vaikai organiškai, spontaniškai, tiesiog savaime... mokosi. Mokymasis žaidžiant, jiems tampa toks pat natūralus kaip ir kvėpavimas.

SKAITYTI DAUGIAU>>>

Skirtingi maisto produktai ir patiekalai yra raktas į sveiką ir subalansuotą mitybą. Kiekvienas maisto produktas turi unikalią maistinių medžiagų sudėtį: makroelementų (angliavandenių, baltymų, riebalų) ir mikroelementų (vitaminų, mineralų).

Pusę lėkštės turėtų būti užpildyta spalvingomis daržovėmis ir vaisiais (jei gali būti naudojami ir kaip užkandžiai), kitą pusę lėkštės turi būti skirta nesmulkintiems grūdams ir sveikiems baltymams.

SKAITYTI DAUGIAU>>>

STEM ugdymas – integralus, į kompleksišką tikrovės reiškinių pažinimą, pritaikymą ir problemų sprendimą kreipiantis mokinių gebėjimų ugdymas gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos (STEM, angl. science, technology, engineering, maths) kontekste.

Mokslo, technologijų, inžinerijos ir matematikos specialistų trūkumas šiuo metu yra opi problema ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. STEM ugdymas akcentuoja ateities kartų pasirengimą sėkmingai siekti karjeros bet kurioje mokslų ar pramonės srityje. STEM ugdymo metu vaikai gauna vertingus įgūdžius, leisiančius jiems būti sėkmingiems savo pasirinktame kelyje.

SKAITYTI DAUGIAU>>>

Kūdikio atsiradimas vaiko gyvenime, - reikšmingas pokytis. Tėvams reikia laiko ir kantrybės, kad vaikas prisitaikytų prie naujienos. Tėvystės ekspertai dalijasi su mumis savo patarimais, kaip tai padaryti paprasčiau ir lengviau.

„Vaikas yra mažas žmogus, kuris savo tėvus mato, kaip visatos centrą. Jis nori tiek dėmesio, kiek tik gali pritraukti“, - aiškina gydytojas, pediatras Harvey Karp ir „Happiest Baby“ įkūrėjas. „Tuo pačiu - brolis ar sesė - nepaprastai nuostabi dovana ir visą gyvenimą trunkanti partnerystė!“

SKAITYTI DAUGIAU>>>

Nesvarbu, ar vaikai ilsisi po pamokų, sėdi namie dėl lietingos dienos ar visą dieną neišeina į lauką dėl pandemijos. Žaidimas - vis viena lieka svarbi dienos dalis. Taip vaikai mokosi ir tobulėja.

Ekspertai rekomenduoja kad vaikai galėtų žaisti žaislais, kurie lavina vaizduotę, kūrybiškumą ir tuo pačiu skatina būti aktyviais. Dabar yra tinkamas metas pagalvoti žaislus, kuriuos turite namuose ir kaip juos panaudoti aktyviam mokymosi procesui.

SKAITYTI DAUGIAU>>>

Mažosios Medicinos Mokyklos (toliau MMM) įkūrėja yra gydytoja Mary Mason. Meilė švietimui ir medicinai paskatino ją siekti karjeros sveikatos priežiūros srityje, o vėliau - tapti verslininke.

Gydytoja M. Mason įgijo bioinžinerijos bakalauro laipsnį Ilinojaus universitete, o vėliau - magistro laipsnį Vašingtono universitete. M. Mason yra vidaus ligų specialistė, dirbanti Sent Luise, Misūrio valstijoje (JAV) ir yra sukaupusi daugiau nei 26 metų patirtį. Gydytoja yra kelių Amerikos kolegijų ir draugijų garbės narė. Abu gydytojos tėvai - mokytojai.

SKAITYTI DAUGIAU>>

lms-exp1
lms-stem1
programs-img1
Translate »